Рок-група "Манкурт"


Верх над конечным возьмёт бесконечное,
Верою в наше святое значение
Мы же возбудим течение встречное
Против течения!

      Шлях до виникнення гурту "Манкурт" досить багатогранний. Кілька років тому (2005) зібралися нестримні хлопці з великим захопленням "металом". Саме тоді і виникла перша думка про створення гурту і творенні власної музики. Група переживала різні часи: були злети і падіння, тріумфи й розчарування, нерозуміння і занепад духу, але залишаючись вірними самим собі і своїм ідеям, колектив згуртувався і ставав з кожним роком все міцнішим і міцнішим.

        Назва гурту викликає асоціації з романом Ч. Айтматова "И дольше века длится день", але музиканти вкладають сенс, який виник вже на пострадянському просторі. Члени гурту не стільки себе ототожнюють з "манкуртами" стільки цим хочуть донести до свідомості інших - наскільки кожен з нас позбавлений національно-культурної  самоідентифікації.

       Переважно тексти пісень гурту написані українською мовою, деякі з них на твори видатних українських класиків, які присвячені релігії, ідеології, життєвим цінностям, ну і, звичайно ж, містиці. На думку музикантів, потенціал української мови в рок-культурі досі повністю не реалізований. Оскільки композиції, написані українською мовою, це вносить неповторні відтінки у звучання музики додаючи українського колориту і атмосфери, які безперечно повинні виділяти українську метал-музику серед інших, то ж гурт намагається працювати саме в цьому напрямку.

      Протягом часу існування гурту склад учасників періодично змінювався і став стабільним з 2007 року. Зараз гурт презентують: Олександр Жаботинський (вокал), Андрій Попов (гітара), Іван Бондур (клавіші), Віталій Мацишин (бас гітара), Владислав Тимошевський (ударні). Майстри своєї справи і вкрай небезпечні "манкурти" кують важкий метал і живуть в дусі "рок-н-рольного бунту". Кожен учасник колективу грає важливу роль як у творчості гурту, так і в його житті.

Безумовно на творчість гурту впливає музика відомих всьому світу виконавців, як: King Diamond, Mercyful Fate, Metallica, Immortal, Judas Priest, Halford, Kreator, Sodom, Iced Earth, Wolf, Cannibal Corpse, Amon Amarth. З вищенаведених гуртів видно, що смаки у манкуртів різноманітні. Загальні погляди, невтомне бажання творити і активно рухатися вперед - це ті основні фактори, які об'єднують колектив. Процес прийняття рішень зовсім не просте завдання, вислухавши кожного, необхідно прийняти рішення, що задовольняє колектив в цілому. І з цим, як і з багатьма іншими проблемами, гурт справляється. Однією з головних причин позитивних результатів і взаєморозуміння може бути те, що всі учасники гурту вихованці однієї землевпорядної "школи"!

        Кожна репетиція, виступ - це по-справжньому вивільнення всіх почуттів і емоцій, які, перш за все, спрямовані в музику. Творення свого власного, вистражданого приносить величезну насолоду і задоволення. До виходу на публіку гурт ставитися дуже серйозно і ніяких проміжних варіантів не визнає. На виступі викладаються повністю на всі 100%, по-іншому просто неможливо. Для того щоб донести нову ідею до слухача необхідно на сцені пережити, відчути кожну ноту, кожен сюжет, зробити це з повною віддачею.

    Дебют гурту "Манкурт" відбувся в 2005 році в клубі Fort (м. Харків), але всі розуміли, що треба ще працювати і працювати. Перший виступ колективу перед публікою був і хвилюючим, і надихаючим, емоції переповнювали вкрай, і здавалося ось він зоряний Олімп ...

Перша проба пера відбулася в студії "М-Арт", де було записано всього лише одну композицію - "След зверя". Це було досягнення, яке вселяло в серця надію на майбутні звершення. А коли ця пісня звучала, то "навіть не вірилося що це ми" .....

      У студії "М-Арт" влітку 2006 року був записаний демо-альбом "Власть огня". В цьому ж році група "Манкурт" завойовує перше місце на Всеукраїнському фестивалі "Софіївські зорі" в номінації "Рок-музика". Коли головну площу міста струсонув звук метала, емоції і драйв переповнювали кожного учасника гурту і тисячі глядачів.

       Пройшов рік і після наполегливої роботи, знову в незмінній студії звукозапису народжується ще один демо-альбом "Кінуті на поталу". Це вже була в деякому розумінні інша музика, яка відрізнялася від попереднього альбому і всі пісні написані виключно українською мовою. Альбом писався переважно в нічний час у місячному сяйві і подалі від сторонніх очей. Це було важко і разом з тим залишило яскраві враження. Роботу в студії неможливо порівняти ні з чим (репетиція, виступ), там чуєш себе по-новому, з іншого боку.

Гурт "Манкурт" спільно з гуртом "Злюки Бобри" в 2008 році заснували метал-фест "Fata Morgana", який залишив море вражень в душах і серцях відданих фанів. Крім цього, колектив брав участь у різних музичних фестивалях і конкурсах: "Музичний острів", "Червона рута", "Рок у твоєму місті", "Салтівська весна", "Рок проти наркотиків".

       У 2010 році гурт брав участь у телепроекті каналу М1 "Свіжа кров". До призових місць справа не дійшла, але всі учасники отримали незабутній досвід і залишили помітний слід у пам'яті телеглядачів. Участь в проекті такого рівня - це теж свого роду перемога.

      У 2011 році гурт приймає участь у Міжнародному фестивалі "Слов'янський рок 6" де у боротьбі здобуває 2 місце. У цьому ж році "Манкурт" запрошують вже як гостей на ювілейний міжнародний фестиваль "Слов'янський рок 2011" (м. Київ).

Колектив наполегливо готується до запису нового матеріалу, який уде виділятися серед попередників більш важким, щільним і потужним звуком, а також не буде позбавлений експериментальних моментів в побудові музичних рифів. "Манкурт" сподівається, що кожен слухач зможе знайти для себе щось нове і випробувати цілий спектр незабутніх емоцій.

        Головне для всіх членів гурту залишатися вірними своїм принципам, робити те, до чого лежить їх душа і жити в ритмі музики, в якому б'ються їх серця, минути стереотипи і посміхатися порадам "грати більш кон'юнктурну музику" в дусі "попси" або "блатняка" .

"Манкурт" вперто продовжує працювати над власною творчістю на радість тим, хто чекає нової хвилі адреналіну і на заздрість тим, хто не з нами.



Оновлено: 22-03-2012, 11:48 / Переглядів: 3 765
 

Авторизація