Міжнародне співробітництво й академічна мобільність

  З ініціативи деканату факультету захисту рослин для сприяння підвищенню якості освіти через спільні програми академічної мобільності, наукові дослідження та поглиблення комунікацій між здобувачами, викладачами та партнерами університетів в Україні, а також за її межами керуючись Законом України «Про вищу освіту» та іншими законодавчими актами, Дніпровський державний аграрно-економічний університет в особі ректора професора Кобця Анатолія Степановича та Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, в особі ректора, професора Ульянченка Олександра Вікторовича уклали Меморандум про співпрацю між Дніпровським державним аграрно-економічним університетом та Харківським національним аграрним університетом ім. В.В. Докучаєва.

  Також з ініціативи деканату факультету захисту рослин для сприяння підвищенню якості освіти через спільні програми академічної мобільності, наукові дослідження та поглиблення комунікацій між здобувачами, викладачами та партнерами університетів в Україні, а також за її межами керуючись Законом України «Про вищу освіту» та іншими законодавчими актами, Полтавською державною аграрною академією в особі ректора професора Валентини Іванівни Аранчій та Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, в особі ректора, професора Ульянченка Олександра Вікторовича уклали Угоду про співпрацю між Полтавською державною аграрною академією та Харківським національним аграрним університетом ім. В.В. Докучаєва.

  Сторони домовились про спільне проведення наукових конференцій, семінарів, днів поля та інших заходів для обміну науковими результатами та розвитку мережі наукових контактів; обмін аспірантами (докторантами) з метою проведення досліджень, їх апробації з використанням відповідної інфраструктури університетів; сприяння співпраці науковців для створення заявок на отримання грантів проектів міжнародної технічної допомоги, державних програм; розвиток програм внутрішньої академічної мобільності з метою підвищення якості освіти та розширення можливостей здобувачів для отримання професійних компетентностей, розвитку навичок категорії soft-skills, формування індивідуальної освітньої траєкторії; організація програм практичної підготовки здобувачів вищої освіти для вивчення регіонального досвіду ведення агробізнесу в Дніпропетровській та Харківській областях; запрошення провідних викладачів та фахівців університетів-партнерів для участі в рецензуванні освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, а також для викладання окремих лекцій, проведення майстер-класів, тренінгів та реалізації інших форм академічної співпраці.

  Сторони погодились, що співпраця здійснюватиметься відповідно до програм, які будуть затверджуватися Сторонами і в яких будуть визначені завдання, строки, ресурси та виконавці кожного етапу співробітництва, порядок організації та реалізації заходів.

 

 

 

 

Міжнародні гранти на дослідження у 2020–2021 рр. від Чеської агенції з розвитку

 

Виконавець С.В. Станкевич

 

  1. Міжнародний грант «Winter wheat variability by grain productivity and quality under local conditions of Ukrainian North Steppe (2020–2021), AgriSciences Platform (Czech University of Life Sciences Prague – CZU).» Керівник: Mykola Nazarenko Dnipro State Agrarian and Economic University, Ukraine Виконавці: Oleksandr Izhboldin, Dnipro State Agrarian and Economic University, Ukraine; Serhij Stankevych, Kharkiv National Agrarian University.
  1. Міжнародний грант «How does organic farming effects biodiversity? (2020–2021), AgriSciences Platform (Czech University of Life Sciences Prague – CZU).» Керівник: Tetiana Grabovska, Associate Professor Faculty of Ecology, Bila Tserkva National Agrarian University, Ukraine. Виконавці: Serhij Stankevych, Kharkiv National Agrarian University, Ukraine; Vitalii Lavrov, Bila Tserkva National Agrarian University, Ukraine; Hynek Roubík; Czech University of Life Sciences, Prague (CZU), Czech Republic; Knut Schmidtke, The Research Institute of Organic Agriculture (FiBL), Switzerland.
  1. Міжнародний грант «Evaluation of local plant productivity quality» (2020–2021), AgriSciences Platform (Czech University of Life Sciences Prague – CZU).» Керівник: Mykola Nazarenko Dnipro State Agrarian and Economic University, Ukraine Виконавці: Oleksandr Izhboldin, Dnipro State Agrarian and Economic University, Ukraine; Serhij Stankevych, Kharkiv National Agrarian University, Ukraine; Volodimir Beiko, Dnipro State Agrarian and Economic University, Ukraine; Mykola Bondarenko, Dnipro State Agrarian and Economic University, Ukraine.


Міжнародні зв’язки кафедри ботаніки та фізіології рослин

  Дослідження у галузі фізіології стресу і адаптації розвиваються на кафедрі і завдяки міжнародним зв’язкам. Зокрема, у 2014 р. укладено договір про науково-технічну співпрацю з Інститутом біоорганічної хімії НАН Білорусі. В його рамках вивчаються механізми стрес-протекторної дії на рослини брасиностероїдів та їх похідних (спільно з академіком НАН Білорусі В.О. Хрипачем). З 2016 р. почалася співпраця з Department of Botanical and Environmental Sciences, Guru Nanak Dev University, Amritsar (Punjab) (Індія). Співробітники кафедри спільно з колективом авторів на чолі з професором Renu Bhardwaj взяли участь у підготовці двох глав для колективної монографії «Reactive Oxygen Species and Antioxidant Systems in Plants: Role and Regulation under Abiotic Stress», випущеної у 2017 р. видавництвом Springer Nature Singapore.

  У 2020 р. розпочато реалізацію проєкту «Роль оксиду азоту у реалізації стрес-протекторного впливу монооксиду вуглецю і поліамінів на рослини» в рамках Czech Republic Development Cooperation «Платформа AgriSciences для розвитку науки у закладах вищої освіти України».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Стажування в International Institute of Innovations «Science–Education–Development» (Warsaw, Poland) з 1.06.2016 р. до 30.11.2016 р. (С.В. Станкевич та Л.В. Головань).

  Стажування у Західно-Фінляндському Коледжі (м. Гуйттінен, Фінляндія) “Особливості фінської системи освіти” з 26.10.2020 р. по 20.11.2020 р. (С.В. Станкевич, І.В. Забродіна та В.В. Горяїнова).

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Оновлено: 18-05-2021, 08:21 / Переглядів: 167
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок