Поєднання теоретичної і практичної підготовки на провідних підприємствах Харкова

Поєднання теоретичної і практичної підготовки

на провідних підприємствах  Харкова

 

   Підготовка висококваліфікованого фахівця будь-якої галузі можлива лише за умови поєднання глибоких теоретичних знань з практичними навичками. Останні набуваються не лише в процесі проходження виробничих практик, під час практичних та лабораторних занять, а також за допомогою інших форм і видів навчальної роботи, зокрема, ознайомлювальних екскурсій, проведених на виробництві чи в установах, профіль діяльності яких безпосередньо пов’язаний з обраним фахом. 

   Для студентів економічного спрямування поєднання теоретичних і практичних знань дуже вагоме для вирішення конкретних організаційних та управлінських  завдань на сучасному етапі розвитку бізнесу.

   Нещодавно ми, студенти магістратури факультету обліку та фінансів, під керівництвом доцента кафедри бухгалтерського обліку і аудиту Ковальової Олени Василівни, відвідали провідні підприємства Харківщини. Такі навчальні екскурсії стали вже традиційними.

Одне із підприємств, яке ми відвідали – Anheuser-Busch InBev ? один із 8-ми Бізнес Сервіс-Центрів (БСЦ) компанії в світі, що використовує найбільш  передові технології та методики у виробництві, обліку, маркетингу, логістиці та менеджменті.


   В Україні компанія об'єднує три пивоварні підприємства: Чернігівське, Харківське та Миколаївське відділення «САН Інбев Україна». БСЦ у Харкові відіграє надзвичайно важливу роль у розвитку і досягненні успіху бізнесу компанії Anheuser-Busch InBev в Україні та за її межами. Він має подвійну мету: з одного боку виступає міжнародним центром передового досвіду у сфері фінансів, логістики, обслуговування клієнтів та роботи з персоналом, з іншого – формує висококваліфікованих фахівців, які мають потенціал для роботи на посадах найвищого рівня в Україні та світі.

   На зустрічі нас ознайомили зі специфікою роботи даного підприємства, його структурними підрозділами, такими як: фінанси, логістика, закупівлі, відділ персоналу, відділ планування і оцінки ефективності виробництва, відділ інформаційного обслуговування клієнтів, відділ звітності.

   В ході екскурсії ми активно задавали питання керівникам підрозділів та цікавились особливостями організації роботи колективу та підприємства в цілому. Також виявляли зацікавленість щодо питань своєї професійної діяльності: ведення обліку, аналізу на підприємстві, сплати податків, проведення контролю та дії щодо захисту фінансової та управлінської документації.

   Вражаючою є не тільки масштабність даного офісу, але й географія сфери надання послуг, система організації роботи підрозділів і можливість кар’єрного росту для працівників. Підприємство зацікавлене в постійному розвитку та удосконаленні професійних якостей фахівців. При досягненні успіху у певному підрозділі, фахівця, з метою подальшого професійного зростання, переводять до іншого відділу, де він надалі має освоїти особливості його роботи та отримати необхідний досвід, досягти свого подальшого професійного росту.

Фахівці компанії наголосили, що компанія потребує молодих, енергійних, ініціативних фахівців економічного спрямування, то ж ми обговорили можливості подальшої співпраці і майбутнього працевлаштування на даному підприємстві.

   В кінці екскурсії організатори влаштували круглий стіл, під час якого провели вікторину, за результатами якої визначили переможця та вручили йому подарунок ? фірмову флеш-карту.


   Наступний виїзд відбувся до ПрАТ «Філіп Морріс Україна», до його нового сучасного виробничого центру.

ПрАТ «Філіп Морріс Україна» є провідною тютюновою компанією в Україні, де виробляється цілий ряд марок тютюнової продукції як для внутрішнього ринку, так і для експорту. Ще до отримання гостьового пропуску на територію компанії стало зрозуміло, що система безпеки на даному підприємстві функціонує на високому рівні. Після інструктажу з техніки безпеки, було проведено екскурсію по виробничих потужностях підприємства. Ми мали змогу ознайомитись з високом рівнем організації виробничого процесу та належному рівні його модернізації, адже виробництво майже повністю автоматизоване і вимагає мінімального залучення співробітників.

   Основна частина зустрічі була проведена в конференц-залі, де ми мали змогу переглянути презентацію про особливості функціонування підприємства та задати запитання, які виникли під час екскурсії. Нас, як обліковців та майбутніх фахівців, дуже цікавила робота саме адміністративного персоналу. Компанія досить ретельно підходить до відбору співробітників і цінує в подальшому обраних кандидатів, адже кадри для ПрАТ «Філіп Морріс Україна» є дуже важливою складовою його успіху.


   Як говорять співробітники компанії, діяльність підприємства не обмежується тільки виробництвом продукції,  дуже багато уваги приділяється розвитку кожного його працівника. Нас запевнили, що саме за належних умов людина здатна високопродуктивно працювати і, тим самим, досягати високих результатів своєї роботи, а, отже, і збільшувати прибутки компанії. Так підприємство піклується, щоб працівники належним чином харчувалися та мали відпочинок, для чого кожного дня на обіди співробітникам виділяється 60 грн, а якщо співробітник дотримується здорового способу життя та займається спортом, то компанія бере на себе обов’язок частково, в розмірі 80% оплатити абонемент до спортзалу, тим самим, можна сказати, піклується про розвиток сильного суспільства.

   Оскільки компанія міжнародна, то вона зацікавлена в підвищенні рівня знань англійської мови кожного працюючого, тому для цього на підприємство запрошують викладачів іноземної мови та проводять безкоштовні навчання. Не менш важливим є наявність в структурі персоналу посади психолога, що ще раз свідчить про повагу до власних кадрів та турботу про них.

   Ознайомившись з такою політикою компанії, відразу виникає гостре бажання приєднатися до успішного колективу, відкривати свій потенціал, вносити свої ідеї для розвитку ПрАТ «Філіп Морріс Україна».

   Отже, відвідавши такі високорозвинені підприємства, ми мали змогу побачити налагоджений процес виробництва та управління ним, отримати важливу та необхідну інформацію щодо сучасних вимог для фахівців нашого професійного спрямування. При знайомстві з підрозділами підприємств, ми мали змогу поспілкуватись із фахівцями та визначитись з вимогами до майбутніх співробітників і можливістю майбутнього працевлаштування. Напевно, кожен зі студентів доторкнувшись до реалії того чи іншого виду роботи та певних обов’язків, зробив свої власні висновки щодо важливого значення та високого рівня відповідальності, яку несе обрана майбутня професія.


Д.В. Завальнюк, І.В. Ганженко,

студентки магістратуриОновлено: 24-11-2016, 10:07 / Переглядів: 878
 

Авторизація