Український народний хор „Жайвір”

УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДНІЙ ХОР "ЖАЙВІР"

Адреса і місце розташування: Україна, Харківська область Харківський район,
п/в "Докучаєвське-2" навчальне містечко ХНАУ,
корпус актової зали
Художній керівник: Дудка Анатолій Михайлович
тел.: +38-0572-93-70-33
         +38-0572-93-07-18
         +38-097-783-48-47
e-mail: amdudka@mail.ru    Український народний хор „Жайвір” як самодіяльний колектив був створений за підтримки ректорату і профспілкового комітету з числа викладачів, студентів, співробітників університету і мешканців навчального містечка ХНАУ у вересні 1982 р.
    Першим фундатором хору і талановитим педагогом пісенної та вокальної творчості студентів, викладачів і співробітників аграрного ВНЗ та жителів навчального містечка був Когутич Михайло Михайлович. Серед організаторів хору також були голова профспілки університету Бондарєв А.В. і голова тодішньої культмасової комісії профкому Жабіна Н.
    Під керівництвом Когутича М.М. колектив працював понад 10 років: виступав на сценічних майданчиках ВНЗ, району, м. Харкова і області, брав участь у Міжнародному фольклорному фестивалі (1992 р., м. Капошвар, Угорщина).
    У 1988 р. здобув звання „Народний самодіяльний колектив”.
    У 1993-1996 рр. керівниками колективу працювало подружжя професійних хормейстерів Марчаків – Василя і Оксани. Репертуар хору збагатився цікавими обробками народних пісень, з’явилися у ньому сценічні хорові картинки „Заручини”, „Вулиця”, „На товчку”.
    А з 1997 р. і по теперішній час очолює колектив Дудка Анатолій Михайлович, концертмейстер – Карпенко Володимир.
    Нині український народний хор об’єднує 36 учасників – студентів, викладачів, співробітників і жителів навчального містечка ХНАУ ім. В.В.Докучаєва. Кожні три-чотири роки самодіяльний колектив поповнюється молодими студентськими голосами.
    „Жайвір” має своє творче, надзвичайно привабливе обличчя. Репертуар хору налічує понад 250 різнопланових народних та авторських творів, серед яких оригінальні аранжування і обробки українських народних пісень, патріотичні пісні, класичні хорові твори. Серед найкращих робіт хору пісні на вірші Т.Г.Шевченка („Думи мої”, „Реве та стогне Дніпр широкий”), ліричні („Ой, у полі криниченька”, „Коло хати”, „Вечір на дворі”), жартівливі („Ой, при лужку”, „На городі буркун”, „На городі чорна редька”, „Кума”, „Как хотела меня мать”), патріотичні („Моя Україна”, „Батьківщина моя”) та багато інших. Робота щодо роширення репертуару триває.
    Як самодіяльний творчий колектив високого і почесного звання «народний» хор «Жайвір» проводить велику концертну діяльність (більше 20 виступів щороку).
    За роки свого існування хор „Жайвір” тричі визнавався лауреатом і дипломантом на регіональних конкурсах художньої самодіяльної творчості Слобожанщини.


    У 2002, 2004, 2007 та 2008 рр. український народний хор „Жайвір” визначався лауреатом заключного етапу Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Софіївські зорі» Міністерства аграрної політики України.
    У 2008 р. народний хор „Жайвір” – знову лауреат (перше місце) обласного і регіонального етапів цього фестивалю.
    Хор гідно представляв нашу державу на міжнародних фольклорних фестивалях в Угорщині (1998 р.) а також на фольклорному фестивалі в Росії (м. Бєлгород, 1999 р.).
    Хор „Жайвір” є дипломантом етнічного фестивалю «Печенізьке поле» (2005-2007 рр.) і постійним учасником культурної програми «Великий Слобожанський ярмарок».
    У листопаді 2007 р. „жайворівці” в рамках Міжнародного фестивалю хорового мистецтва приймали хоровий колектив м. Оострозебеке з Бельгії „Terpsichore Oostrozebeke”, мали з ними творчу зустріч і спільний концерт.
     Концертні виступи хору неодноразово транслювало Харківське обласне телебачення і радіо, а також місцеві канали телебачення у м. Егер (Угорщина).

 

 

Присвоєння почесного звання всеукраїнському народному хору «Жайвір» (керівник Дудка А. М.) «Народний аматорський колектив профспілок України», за досягнення в розвитку аматорської творчості, відродження й примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності. 

Український народний хор «Жайвір» відсвяткував своє 30-річчя!


Хор „Жайвір” і народний артист України Василь ЗінкевичЗаслужений діяч мистецтв України поет-пісняр Вадим Крищенко
вручає диплом лауреата фестивалю „Софіївські Зорі” українському народному хору «Жайвір»
 
ФОТО:

ВІДЕО: 

 

 Оновлено: 28-01-2012, 19:12 / Переглядів: 6 790
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок