Вервейко Анатолій Петрович

ВЕРВЕЙКО АНАТОЛІЙ ПЕТРОВИЧ

(7.11.1930 – 30.10.2013)

   Народився А.П. Вервейко 7 листопада 1930 р. у с. Березівка Борисівського району Бєлгородської області. Середню школу закінчив у с. Головчино Грайворонського району Белгородської області, куди родина переїхала на постійне місце проживання. У 1958 р. після закінчення землевпорядного факультету Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва (нині університету) отримав диплом інженера-землевпорядника.

  Свій трудовий шлях молодий інженер-землевпорядник розпочав у Сумській експедиції з обстеження ґрунтів. У Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва А.П. Вервейко працював з 1960 р., пройшовши всі посади – від асистента до завідувача кафедри, професора, проректора з міжнародних зв’язків (1983–1996 рр.).

  Ученого А.П. Вервейка знали в Україні і за її межами, він був автором методики протиерозійної організації території сільськогосподарських підприємств, методики використання земельного кадастру в землеустрої та ін.

   Він є автором підручника з грифом Главка, 8 посібників, 20 методичних розробок, понад 80 статей, 5 монографій (у співавторстві), які використовують під час підготовки і перепідготовки землевпорядних кадрів. Під його керівництвом захищено 7 кандидатських дисертацій, низка магістерських робіт і дипломів спеціалістів.

   Професор А.П. Вервейко неодноразово бував за кордоном, де вивчав досвід зі своєї спеціальності, мав добрі зв’язки із закордонними навчальними закладами, був почесним професором Хенанського сільськогосподарського університету в Китаї.

   Анатолію Петровичу були притаманні чесність, порядність, працьовитість, вимогливість, чималі організаторські здібності.

  За багаторічну плідну педагогічну, наукову, методичну, виховну, суспільну роботу А.П. Вервейка було нагороджено орденом Знак Пошани, нагрудним знаком Почесний землевпорядник України, знаком ВІДМІННИК ОСВІТИ, трудовою відзнакою ЗНАК ПОШАНИ, медаллю ЗА ДОБЛЕСНУ ПРАЦЮ, Почесною відзнакою Харківської обласної ради СЛОБОЖАНСЬКА СЛАВА, почесними грамотами та ін.

   На 83-му році пішов з життя заслужений працівник вищої школи Української РСР, кандидат економічних наук, професор, завідувач кафедри управління земельними ресурсами та кадастру ВЕРВЕЙКО Анатолій Петрович.

   Світла пам'ять про Анатолія Петровича Вервейка – педагога, чуйну та доброзичливу людину – назавжди збережеться в серцях тих, хто його знав. Оновлено: 15-11-2013, 12:08 / Переглядів: 2 149
 

Авторизація