Виховна робота кафедри бухгалтерського обліку і аудиту

  Виховну роботу кафедри бухгалтерського обліку і аудиту спрямовано на вдосконалення підготовки висококваліфікованих фахівців, формування наукового світогляду здобувачів, виховання в них активної життєвої позиції.

  Діяльність викладацького складу кафедри сприяє здобуттю молодою людиною досвіду соціальної поведінки, формуванню національної самосвідомості, ціннісних орієнтацій, а також розвитку індивідуальних якостей майбутнього фахівця.

  Задля реалізації визначених цілей виховної роботи зі студентською молоддю викладачі кафедри бухгалтерського обліку і аудиту щорічно проводять і організовують заходи за відповідними напрямами:

 • національно-патріотичне виховання;
 • громадянсько-правове виховання;
 • професійне виховання та формування здорового способу життя;
 • моральне виховання;
 • художньо-естетичне виховання;
 • робота з інформування здобувачів про конкурси, акції, фестивалі, форуми та інші заходи;
 • виховна робота в гуртожитках.

  Основні види організаційно-виховної роботи:

 • проведення інформаційних оглядів, тематичних бесід, присвячених ушануванню пам’яті відомих особистостей, історичним подіям, визначним датам;.
 • організація та проведення екскурсій, зустрічей;
 • участь у підготовці та проведенні заходів на рівні факультету або університету;
 • організація, підготовка і проведення зустрічей здобувачів із представниками творчої інтелігенції, цікавими особистостями;
 • забезпечення участі здобувачів у культурно-масових заходах, які проводять інші організатори на факультеті чи в університеті;
 • організація і відвідування здобувачами вистав, концертів, інших культурно-просвітницьких заходів;
 • організація просвітницької роботи з інформування здобувачів про проведення всеукраїнських та міжнародних програм, конкурсів, благодійних акцій тощо;
 • підготовка, організація і проведення різноманітних конкурсів серед здобувачів.

  Здобувачі факультету обліку і фінансів Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва часто відвідують Музей поліції (міліції), який знаходиться в мальовничій будівлі Палацу культури при Головному управлінні МВС, яку в кінці XIX ст. у середмісті Харкова звели за проєктом легендарного архітектора Олексія Бекетова. У музеї на порівняно невеликій площі зібрано сотні експонатів, які можуть розповісти про становлення правоохоронних органів Харкова. Величезна кількість зброї, архівних документів, речових доказів та фотографій свідчить про охоронців закону. Вважаємо, що ці екскурсії є дуже цікавими і пізнавальними заходами, які зміцнюють патріотизм здобувачів та їх повагу до органів внутрішніх справ України.

   
   

  Ознайомлення здобувачів факультету обліку і фінансів  з підприємствами України – важливий етап підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності. 30 жовтня 2018 р. докучаєвці побували на Харківському тракторному заводі. Під час екскурсії студенти ознайомились із сучасним обладнанням механічних цехів ХТЗ, відвідали складальні цехи, посиділи за кермом трактора. Пізнавальною була інформація про історію заводу, який за 85 років роботи випустив понад 2,5 млн тракторів різних моделей і модифікацій.

  Харківський тракторний завод є одним із найбільших виробників сільськогосподарської техніки у світі. Крім традиційних тракторів загального призначення, підприємство виробляє спецтехніку, призначену для нафтовиків і геологів, а також установки для проведення механізованих зварювальних робіт. Для залізничної галузі випущено універсальні дорожні машини, що працюють на базі тягачів ХТЗ; оновлено всі моделі тракторів для сільгоспвиробників і комунальних служб. Але яке б обладнання не виробляв сьогодні Харківський тракторний завод, головними критеріями, які залишаються незмінними з перших років роботи підприємства, є висока якість, довговічність, безпека і надійність кожної машини. Широкий вибір пропонованої техніки дозволяє забезпечити попит на найрізноманітніші трактори і спеціалізовані агрегати. Аграрії, великі будівельні та сільськогосподарські організації завжди можуть придбати високоякісні та надійні машини, випущені ХТЗ, за досить низькими, конкурентоспроможними цінами і забезпечити свої господарства високопродуктивною сучасною технікою вітчизняного виробництва. 

  Екскурсія дала змогу здобувачам факультету обліку і фінансів не тільки дізнатися про основні бізнес-процеси Харківського тракторного заводу, а й оцінити умови праці та соціальну відповідальність одного з найбільших українських роботодавців.

 

   

  14 березня 2019 р. здобувачі факультету побували на ТОВ «Лікеро-горілчаний завод «PRIME» (Харківська область, Чугуївський район, смт Малинівка). Дізналися, що він має вісім виробничих ліній із загальною проєктною потужністю 24 млн пляшок на місяць. Ємність спиртосховища становить 2 млн л спирту. Сумарні інвестиції підприємства – 60 млн доларів. Гордістю ЛГЗ «PRIME» є найкращі спеціалісти лікеро-горілчаної галузі з усієї країни, які працюють на підприємстві та впроваджують останні технічні ноу-хау. «PRIME» – великий роботодавець і платник податків. На підприємстві нині працюють понад 600 осіб. Основним принципом кадрової політики є формування команди професіоналів-однодумців. Співробітникам надано всі соціальні гарантії. Сьогодні підприємство експортує продукцію до Литви, Латвії, Естонії, Вірменії, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Молдови, Болгарії, Ізраїлю, Ливану, Турції, Китаю, Німеччини, Польщі, Чехії, США, Перу, на Кубу.

  Здобувачі впевнилися, що «PRIME» – кращий лікеро-горілчаний завод в Україні та всій Європі. Для такого високого статусу і назви підприємство має всі підстави. «PRIME» у перекладі з англійської означає «кращий», «перший», «преміальний». Назва повністю відображає сутність заводу – його технологічність, потужність, інноваційність.

   
   

 

  17 квітня 2019 р. здобувачі факультету обліку і фінансів побували на заводі АТ «ТУРБОАТОМ». Ознайомлення з підприємством розпочалося з відвідування його музею, де студенти дізналися, що будівництво заводу почалось у 1929 р. Першого травня 1932 р. було здано в експлуатацію першу чергу. Проектна потужність заводу відповідала випуску 1,5 млн кВт парових турбін на рік. Першими стали до ладу чотири цехи: лопатевий, інструментальний, цех різних деталей та цех дисків і діафрагм. На рубежі 1950-х рр. остаточно визначився профіль Харківського турбогенераторного заводу як підприємства великого енергетичного машинобудування, що спеціалізується на виробництві потужних парових і газових турбін; сформувався склад інженерно-технічних працівників. Потім нас запросили на екскурсію до виробничих цехів. Здобувачі побачили, що акціонерне товариство «ТУРБОАТОМ»  належить до  найбільших підприємств світу з проектування та виробництва парових турбін для теплових електростанцій (ТЕС), теплоелектроцентралей (ТЕЦ), атомних електростанцій (АЕС); гідравлічних турбін для гідроелектростанцій (ГЕС), гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС),   гідравлічних затворів для ГЕС, ГАЕС і насосних станцій, іншого енергетичного обладнання.

   
   

  16 та 17 жовтня 2019 р. здобувачі факультету обліку і фінансів відвідали меморіальний комплекс «Дробицький Яр», що належить до нерухомих пам’яток України, пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення. Він відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, здійснюваних нацистськими окупаційними військами в 1941–1942 рр. Меморіальний комплекс жертв Голокосту знаходиться на місці масового знищення євреїв Харкова. Дробицький яр – урочище на одній з околиць міста, де із середини грудня 1941 р. до початку лютого 1942 р. розстріляли близько 15 тис. харків’ян, переважно євреїв. На цьому місці, що стало братською могилою, є примітний напис: «Це місце, де мертві вчать живих». Здобувачі прослухали лекцію про трагічну історію появи масового поховання під час окупації Харкова. Молодь ушанувала хвилиною мовчання пам’ять мільйонів євреїв, безвинно вбитих протягом Другої світової війни.

 

   

 

  Четвертого та п’ятого листопада 2019 р. з метою профорієнтації здобувачів 3–4-х курсів першого (бакалаврського) рівня освіти і першого року навчання другого (магістерського) рівня освіти було організовано екскурсію до ТОВ «Малинівський склозавод» (Харківська область, Чугуївський район, смт Малинівка). Здобувачі дізналися, що в працівників підприємства є великий досвід роботи на заводах – лідерах склотарного виробництва України. Вони постійно підвищують свою кваліфікацію завдяки стажуванню на провідних склозаводах Західної Європи та в постачальників обладнання. Докучаєвці не тільки уважно слухали екскурсовода, а й ставили різні питання про заготівлю і зберігання сировини, технологічну роботу ліній, контроль якості сировини та продукції, розрахунки з постачальниками і підрядниками, реалізацію продукції, оплату праці працівників підприємства, їх соціальний захист, кар’єрне зростання в умовах виробництва, охорону праці тощо.

   
   

  Кожного року викладачі кафедри проводять екскурсії на базі Харківської філії Міжнародної пивоварної компанії AB InBev Efes. Знайомство з Харківським підрозділом AB InBev Efes – світового лідера в пивоварінні – дає змогу здобувачам зануритись у світові стандарти сучасного високотехнологічного харчового виробництва. Докучаєвці ознайомлюються з організаційною структурою і технологією виробництва продукції на підприємстві, де багато уваги приділяють питанням ефективного використання виробничих ліній, заощадження енергоресурсів у процесі виконання технологічних операцій. Працівники компанії демонструють систему контролю за роботою агрегатів і машин із використанням сучасних інформаційних технологій. Здобувачі можуть побачити роботу основних цехів підприємства (варильного, бродіння, фільтрування, форфасу, лінії розливу, пакування), сучасне обладнання та принципи його роботи. Студентам розповідають про секрети технологічного процесу пивоваріння окремих марок, сортів пива; ознайомлюють їх з умовами виробництва сировини для варіння пива (хміль, солод, натуральні ароматичні добавки) та її зберігання, запуском сировини у виробництво (операції закладання і перемішування), контролем за якістю продукції. Виробничі екскурсії такого типу направлені на розвиток у молоді універсальних навичок підприємницької й управлінської діяльності, підвищення фінансової та юридичної грамотності. Здобувачі отримують багато корисної інформації, дізнаються про роботу однієї з галузей харчової промисловості – пивоваріння, планують подальшу співпрацю, зокрема можливість майбутнього працевлаштування.

 

   

 

  З метою виховання у здобувачів факультету обліку і фінансів любові, поваги і відповідального ставлення до навколишнього середовища та природи Слобідського краю щорічно проходять екскурсії у Feldman Ecopark – затишний острівець живої природи, де можна цікаво і пізнавально провести дозвілля та відпочити.

 

   

 

  Формування патріортизму молоді, її високої моральності, громадянської активності, поваги до історії народу має базуватися насамперед на знаннях про рідний край, його людей, їхні  звершення, адже велика Батьківщина, шляхетні громадянські чесноти починаються з рідного дому, своєї вулиці, міста, села, краю.  Здобувачі факультету обліку і фінансів щорічно відвідують художньо-меморіальний музей художника зі світовою славою Іллі Юхимовича Рєпіна в м. Чугуєві Харківської області. Мета цих заходів – ознайомлення  здобувачів з біографією та діяльністю видатних людей Слобожанщини, виховання дбайливого ставлення до духовних надбань українського народу, формування кращих якостей національного характеру, прагнення до відродження національної культури, гордості за рідний край.  Під час екскурсій здобувачі переконуються, що музейні колекції є важливим засобом духовного розвитку. Музеї – культурно-освітні та науково-дослідні заклади, які відіграють велику роль у формуванні світогляду українських громадян. Це особливий пласт цивілізації, що зберігає народну культуру і традиції. Саме музей завжди був і є однією з важливих форм культурної комунікації та невід’ємною частиною історії нашого народу.

   
   
   

 

  Партнерство ЗВО з підприємствами та організаціями, які є потенційними роботодавцями для молодих спеціалістів, набуває все більшого поширення на факультеті обліку і фінансів ХНАУ ім. В.В. Докучаєва. 29 січня 2020 р. здобувачі 4-го курсу першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» відвідали центральне відділення UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP у Харківській області. Докучаєвці ознайомилися з історією UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP, яка починається в 1990 р. Перші два роки на фінансовому ринку банк був Харківським регіональним банком, який обслуговував великих корпоративних клієнтів. У 2003 р. UKRSIBBANK перетворюється в національного лідера, упевнено входячи до десятки провідних банків України. У 2005 р. відбулась офіційна церемонія підписання договору купівлі 51 % акцій третього найбільшого в Україні банку – UKRSIBBANK найбільшою міжнародною фінансовою групою BNP Paribas.

  Здобувачі дізналися про структуру власності АТ УКРСИББАНК станом на 01.01.2020 р. Ознайомилися з основними нормативними документами (Статутом, Положенням про збори акціонерів, Положенням про Наглядову раду та ін.), з особливостями короткострокового та довгострокового кредитування суб'єктів підприємництва, організації процесу кредитування підприємств, а також із сучасними підходами до оцінки кредитоспроможності позичальника-юридичної особи. Також здобувачі мали змогу ознайомитися з фінансовою звітністю банку з 2006 р. до 2019 р. та фінансовими показниками (економічними нормативами та лімітами відкритої валютної позиції; нормативами і складовими розрахунку регулятивного капіталу; оборотно-сальдовим балансом; розподілом кредитів, наданих суб’єктам господарювання (за видами економічної діяльності тощо).  Студенти отримали уявлення про основи корпоративної та соціальної відповідальності банку, комплаєнс (корпоративну безпеку) та інформаційну безпеку – один із пріоритетів стратегії розвитку UKRSIBBANK; дізналися про нагороди та рейтинги банку тощо. Крім того, здобувачі отримали вичерпні відповіді на питання, цікавилися, які знання, навички та вміння необхідні фахівцям. Активних докучаєвців відзначили заохочувальними призами від працівників банку.

 

   

 

  Третього лютого 2020 р. здобувачі 4-го курсу першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування» в рамках співпраці з підприємствами та організаціями, які є потенційними роботодавцями для молодих спеціалістів, відвідали Головне управління статистики в Харківській області (м. Харків, вул. Маршала Бажанова, буд. 28). Здобувачі дізналися, що Державна служба статистики України – це національний орган статистики України, центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, міністром Кабінету Міністрів України. Ця служба забезпечує реалізацію державної політики в галузі статистики, створення і належне функціонування загальнодержавної системи економіко-статистичної інформації.

  Студентам роз’яснили, що Головне управління статистики в Харківській області є територіальним органом Державної служби статистики України, який працює з метою одержання достовірної інформації про соціально-економічне становище регіону. Докучаєвці дізналися, що у своїй діяльності управління керується Конституцією України, Законами України «Про державну статистику», іншими законодавчими та правовими актами. Здобувачам розповіли про процеси статистичного виробництва і методологію поширення статистичної інформації. Також було представлено статистичні видання Головного управління статистики в Харківській області. Студентів проінформували про те, яку роботу виконують працівники Головного управління статистики в Харківській області щодо інформаційного забезпечення діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування; ознайомили з видами статистичної інформації, яку надають широкому загалу користувачів.

  Здобувачі одержали інформацію про правила подання респондентами електронних звітів, про програмне забезпечення для формування звітності в електронному вигляді у визначеному Держстатом форматі з вбудованим надійним засобом кваліфікованого електронного підпису, про чинні кваліфіковані сертифікати відкритих ключів та ін. Студенти дізналися про організацію процесів збирання, обробки й аналізу статистичних матеріалів, адже оволодіння сучасними  статистичними методами та інформаційними технологіями в галузі статистики – невід’ємна складова підготовки висококваліфікованих фахівців; ознайомилися з переліком послуг на замовлення користувачів. Учасники заходу дійшли до висновку, що подальший розвиток країни неможливий без вітчизняної статистики, яка за роки незалежності України стала важливою частиною загальнодержавної інформаційної системи.

   

 

  Наші здобувачі є частими гостями у філії Харківського головного регіонального управління ПАТ  «ПриватБанк» (м. Харків, вул. Малом'ясницька, 2А). «ПриватБанк» – один із найбільш інноваційних банків світу. Наприклад, понад десять років назад він був одним із перших банків у світі, що почали використовувати одноразові SMS-паролі. До останніх інновацій, які отримали світове визнання, належать такі продукти:  платіжний мінітермінал, вхід в Інтернет-банкінг через QR-код, онлайн-інкасація, а також десятки різноманітних мобільних додатків. Держава реалізує свої права власника банку, а органи управління банку діють відповідно до найкращих світових практик корпоративного управління, зокрема принципів організації економічного розвитку та співробітництва щодо корпоративного управління для підприємств із державною часткою (OECD Guidelineson Corporate Governanceof State-Owned Enterprises), Принципів корпоративного управління для банків Базельського комітету з банківського нагляду (Corporate governance principles for banks by Basel Committeeon BankingS upervision), Рекомендацій Європейської банківської організації щодо внутрішнього управління (Guidelineson Internal Governance by European Banking Authority), якщо застосовують їх в обсязі, який не суперечить імперативним нормам чинного законодавства України.

  Здобувачі ознайомлюються з практичною банківською діяльністю, прогресивними банківськими технологіями і перспективами розвитку банківського бізнесу, зокрема мають змогу побачити, як працюють відділи по роботі з фізичними та юридичними особами, відділи кредитування і депозитів, відділ по роботі з VIP-клієнтами. Також розглядають питання  щодо послуг для аграрного бізнесу, облікових аспектів банківської діяльності, соціально-трудових відносин.

 

   


Оновлено: 29-01-2021, 09:09 / Переглядів: 444
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок