Випускники факультету захисту рослин

[spoiler=Видатні випускники 2014 року][/spoiler]

[spoiler=Видатні випускники різних років]


АНДРІЙ ЯКОВИЧ РОВЧАК- Герой України, депутат Харківської облради, голова СВК «Восток» Ізюмського району Харківської області. АграрійЯк досвідчений практик він має чітке бачення розвитку сільського господарства в умовах України - європейської держави. Народився 5 лютого 1953 р. в с. Бугаївка на Ізюмщині. Малу Батьківщину не зраджував ніколи, залишаючи межі рідного села лише декілька разів: упродовж п’яти років, здобуваючи фах агронома із захисту рослин у Харківському сільськогосподарському інституті ім. В. В. Докучаєва (факультет захисту рослин); а також перебуваючи в лавах Радянської армії і працюючи за направленням у колгоспі «Червоний Оскіл» протягом року.

   

 

 
 

ЄВТУШЕНКО МИКОЛА ДМИТРОВИЧ –кандидат біологічних наук, професор Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва, заслужений працівник освіти України.

Після закінчення середньої школи протягом року до призову на строкову військову службу працював у колгоспі механізатором.

  У 1974 р. з відзнакою закінчив факультет захисту рослин Харківського с.-г. інституту ім. В. В. Докучаєва. З 1974 р. і по теперішній час працює в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва спочатку на посаді асистента, звільненого секретаря комітету комсомолу інституту, потім старшого викладача, доцента, декана по роботі з іноземними студентами, помічника проректора, проректора з навчально-виховної роботи, а з 1996 р. по березень 2007 р. — ректора агроуніверситету.


 

СІРОУС ЛІДІЯ ЯКІВНА — кандидат с.-г. наук, доцент кафедри зоології та ентомології.

Лідія Яківна народилася у с. Шелудьківка Зміївського району Харківської області.

   У 1974 р. закінчила з відзнакою Харківський с.-г. інститут ім. В. В. Докучаєва за спеціальністю «Захист рослин від шкідників і хвороб».

  На кафедрі зоології та ентомології Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва працює з 1979 р. Досліджувала особливості біології, екології, шкідливості личинок коваликів польових сівозмін лісостепової зони України.

 
 

БАЙДИК ГАЛИНА ВАСИЛІВНА –– кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри зоології та ентомології.

   У 1975 р. з відзнакою закінчила Харківський с.-г. інститут ім. В. В. Докучаєва, факультет захисту рослин. З 1979 по 1983 рр. навчалася в аспірантурі при кафедрі зоології та ентомології У 1985 р. під керівництвом доктора біологічних наук, професора Борис Митрофановича Литвинова захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата с.-г. наук.

   З 1983 р. Галина Василівна –– асистент кафедри зоології та ентомології, з 1993 р. –– доцент, з 2010 р. –– завідувач кафедри зоології та ентомології Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва.

 
 

ГОЛОСНЯК НАДІЯ МИХАЙЛІВНА у 1970 р. закінчила Покотилівську середню школу і вступила на факультет захисту рослин Харківського с.-г. інституту ім. В. В. Докучаєва, який успішно закінчила у 1975 р. за фахом «Учений агроном із захисту рослин».

   Спочатку працювала лаборантом на кафедрі зоології та ентомології ХСГІ, потім — старшим лаборантом, молодшим науковим співробітником лабораторії алелопатії насіння кафедри селекції та генетики. З 1985 р Надія Михайлівна — асистент, з 2005 р. — старший викладач кафедри фітопатології. На високому рівні проводить лабораторно-практичні заняття із загальної та сільськогосподарської фітопатології і вірусології, інтегрованого захисту рослин.


САМУТІН ІВАН ПЕТРОВИЧ народився 22 вересня 1948 року в с. Тащань Переяслав-Хмельницького району Київської області.

  Після закінчення середньої школи служив у лавах Радянської Армії. У 1975 р. закінчив факультет захисту рослин Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва. Спочатку працював агрономом в управлінні сільського господарства Богодухівського району Харківської області, потім, у 1980-1986 рр. заступником голови правління та секретарем партійної організації колгоспу «Родіна» Богодухівського району, з 1986 по 1988 рр. – голова Крисинської сільської ради народних депутатів Богодухівського району та ін.

 
 

ТУРЕНКО ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ – завідувач кафедри фітопатології Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва, член-кореспондент МАНЕБ, доктор сільськогосподарських наук, професор.

Після закінчення у 1968 р. Киселівської восьмирічної школи вступив до Липкуватовського радгоспу-технікуму Нововодолазького району Харківської області, який закінчив у 1972 р. з відзнакою за спеціальністю «Агрономія». У 1972 – 1977 рр. навчався у Харківському СГІ ім. В. В. Докучаєва, після закінчення одержав диплом з відзнакою за фахом «Учений агроном із захисту рослин». Відслуживши у лавах Радянської армії, повернувся на кафедру фітопатології, де пройшов шлях від асистента до професора.

 
 

ТЕРТИШНИЙ ОЛЕКСАНДР СТЕПАНОВИЧ  у 1975 р. закінчив Харківський сільськогосподарський інститут ім. В.В. Докучаєва за спеціальністю «Захист рослин». Наполегливо навчався, самостійно вивчав іноземні мови, разом зі своїм другом, Андрієм Ровчаком, захоплювався акробатикою, ставши кандидатом у майстри спорту. До 2001 р. працював на Краснокутській дослідній станції садівництва молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, завідувачем відділу, заступником директора з наукової роботи, директором. У 1982 р. захистив кандидатську дисертацію, а у 1996 р. – докторську на тему: «Агробіологічне обґрунтування захисту яблуні, сливи та чорної смородини від шкідників в умовах Східного Лісостепу України».

 
 

ЛУК’ЯНЧЕНКО АНДРІЙ ПЕТРОВИЧ народився 29 липня 1969 р. в м. Красноград Харківської області.

Після закінчення технікуму механізації сільського господарства та служби в лавах збройних сил Радянського Союзу в 1991 р. вступив до факультет захисту рослин, ХСГІ ім. В.В. Докучаєва, (пізніше Харківський аграрний університет ім. В.В. Докучаєва), з яким зв’язав наступні 14 років життя. Під час навчання в університеті був старостою групи, членом студентської ради, приймав активну участь в роботі ентомологічного колективу.

   

МЕЗЕНЦЕВ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ народився 24 липень 1952 р. в с. Приморське Хасанського району Приморського краю.

   В 1975 р. закінчив факультет захисту рослин Харківського сільськогосподарський інститут ім. В.В. Докучаєва. Служив в лавах озброєних сил (1975-1976 рр.). В 1976 р. вступив до аспірантури при кафедрі зоології і ентомології Харківського с.-г. інституту ім. В. В. Докучаєва. Успішно захистив кандидатську дисертацію на тему: «Основные вредители стволов и ветвей дуба в очагах его усыхания северо-восточной Лесостепи Харьковской области». (науковий керівник– д-р біол. наук, проф. І.Т. Покозий.

[/spoiler]Оновлено: 18-06-2014, 14:23 / Переглядів: 6 444
 

Авторизація