З роду талановитого

З роду талановитого”

 

 

Під таким гаслом в стінах бібліотеки ХНАУ пройшов огляд, присвячений 130-річчю від дня народження Христини Олексіївни Алчевської, талановитої української поетеси, перекладачки, педагога.

Серед великої когорти славних людей землі харківської яскравими зірками сяють імена сім’ї Алчевських. Христина Олексіївна, молодша дитина в родині, є авторкою поетичних збірок: «Туга за сонцем» (1907), «Сонце з-за хмар» (1910), «Вишневий цвіт» (1912) та ін., в яких виступала проти соціального й національного поневолення українського народу, висловлювала віру в його щасливе майбутнє, оспівувала борців проти гнобителів. За радянського часу займалася педагогічною діяльністю, здійснила низку перекладів з російської на українську (О. Пушкіна. К. Рилєєва, О. Толстого); з французької на українську (В. Гюго).

«Он де, люде, наша слава…»,- хочеться продовжити рядком Тараса Шевченка, коли згадуєш, що зробила для нашої Батьківщини надзвичайно талановита сім’я Христини Олексіївни Алчевської  й залишила помітний слід в історичному минулому нашого краю.

В читальному залі №4 експонується виставка «Непогамована туга за сонцем», яка є доповненням огляду і відкриває невідомі сторінки краєзнавчої колекції бібліотеки.

 

 

 

 

 

 Оновлено: 13-11-2012, 18:25 / Переглядів: 1 770
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок