КОМП’ЮТЕРНА ПРОГРАМА «СИМПЛЕКС-МЕТОД»

    Автори розробки: канд. фіз.-мат. наук Погорєлов О.С., канд. екон. наук Сотников Ю.О.

    Комп’ютерна програма «Симплекс-метод» розроблена в середовищі програмування Delphi 2005 for students і призначена для студентів старших курсів сільськогосподарських навчальних закладів під час вивчення методів математичного програмування, зокрема методів лінійного програмування.
    Програма являє собою електронний посібник з розв’язання задач лінійного програмування (ЗЛП) і містить у собі електронний довідник з математичних методів та алгоритмів вирішення ЗЛП різними засобами, а також дає змогу в автоматичному режимі забезпечити покрокове вирішення ЗЛП канонічним методом, у скорочених матрицях (М-методом), а також двоїстим методом. Крім того, програма дозволяє побудувати в автоматичному режимі двоїсту задачу до заданої задачі лінійного програмування. Умови одержаної двоїстої задачі зберігаються в текстовому файлі, що надає змогу автоматично розв’язати двоїсту задачу щодо заданої.
    Програма передбачає використання операційної системи Windows 98 і вище, має розмір, який не перевищує 710 кілобайтів, що дає змогу розповсюджувати її на будь-якому носії інформації.
    Для ефективної роботи цієї програми достатньо тактової частоти процесора 700 мГц та обсягу оперативної пам’яті не менше 256 Мб. Невибагливість програми щодо системних ресурсів дозволяє використовувати її як для дистанційного навчання, так і для самостійної роботи студентів у гуртожитку.
    Упровадження цієї програми в навчальний процес показує, що завдяки автоматизації обчислень значно полегшується порівняння різних обчислювальних алгоритмів та розуміння поняття спряженої (двоїстої) задачі.
    Застосування програми в комп’ютерному класі дає змогу значно збільшити кількість розв’язаних практичних ЗЛП, що сприяє ефективнішому набуттю навичок формулювання задач лінійного програмування.
    Програма комплектується достатньою кількістю прикладів, що наводяться в найпоширеніших підручниках з лінійного програмування, які прийняті для сільськогосподарських навчальних закладів.
    Комп’ютерну програму «Симплекс-метод» упроваджено у ХНАУ ім.В.В. Докучаєва в навчальний процес старших курсів агрономічного факультету. Аналіз результатів упровадження вказує на підвищення ефективності використання математичних методів і інформаційних технологій під час підготовки курсових та дипломних проектів.

    Наша адреса: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в «Комуніст–1», навчальне містечко ХНАУ, корп. 3, кафедра економічної кібернетики
    Телефон: (0572) 99-74-50
    E-mail: office@knau.kharkov.uaОновлено: 22-03-2012, 11:06 / Переглядів: 1 964
 

Авторизація