КОМП’ЮТЕРНА ПРОГРАМА «ТРАНСПОРТНА ЗАДАЧА»

    Автор розробки: канд. фіз.-мат. наук, доцент кафедри економічної кібернетики ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Погорєлов О.С.

    Комп’ютерна програма «Транспортна задача» розроблена в середовищі програмування Delphi 2005 for students і призначена для студентів старших курсів сільськогосподарських навчальних закладів під час вивчення методів математичного програмування, зокрема методів лінійного програмування.
    Програма містить у собі електронний посібник з розв’язання транспортної задачі лінійного програмування (ТЗ), тобто електронний довідник з математичних методів та алгоритмів вирішення ТЗ різними засобами, а також дає змогу в автоматичному режимі забезпечити покрокову побудову опорного рішення, аналіз рішення на оптимальність, побудування циклу переобчислення та ін.

  • Зокрема, вона дає змогу:
  • оцінювати ефективність різних методів побудови опорного плану (метод північно-західного кута, мінімум по рядку, мінімум по стовпцю, метод мінімального елемента);
  • застосовувати графи щодо побудови циклу перерахунку та його аналізу з використанням теорії графів;
  • проводити аналіз одержаного рішення на виродженість та одержати всі допустимі рішення виродженої ТЗ;
  • в автоматичному режимі перетворювати відкриті ТЗ на закриті;
  • оптимізувати рішення ТЗ методом потенціалів як на мінімум, так і на максимум цільової функції;
  • налаштувати програму викладачем на вивчення будь-якого окремого етапу рішення ТЗ як із застосуванням простої анімації, так і без неї.

    Програма передбачає використання операційної системи Windows 98 і вище, має розмір, який не перевищує 700 кілобайтів, що дає змогу розповсюджувати її на будь-якому носії інформації.
    Для ефективної роботи цієї програми достатньо тактової частоти процесора 700 мгц та обсягу оперативної пам’яті 128 Мб. Невибагливість програми щодо системних ресурсів дає змогу використовувати її як для дистанційного навчання, так і для самостійної роботи студентів у гуртожитку.
    Її впровадження в навчальний процес свідчить, що завдяки автоматизації обчислень значно полегшується порівняння різних обчислювальних алгоритмів побудови опорного плану.
    Застосування цієї програми в комп’ютерному класі дає змогу значно збільшити кількість розв’язаних практичних ТЗ, що сприяє ефективнішому набуттю навичок формулювання та розв’язання транспортної задачі лінійного програмування.

    Наша адреса: 62483, Харківська область, Харківський район, п/в «Комуніст–1», навчальне містечко ХНАУ, корп. 3, кафедра економічної кібернетики
    Телефон: (0572) 99-74-50
    E-mail: office@knau.kharkov.uaОновлено: 22-03-2012, 11:07 / Переглядів: 1 657
 

Авторизація