Кафедра технології виробництва та переробки продукції тваринництва

 

Адреса і місце розташування:

Україна, 62483, Харківська обл., Харківський р-н,

п/в "Докучаєвське-2" навчальне містечко ХНАУ

корпус 2, поверх 1

Завідувач кафедри:

Мирось Віталій Васильович

корпус 2, поверх 1, к. 129

тел. моб.: (066) 112-87-11

E-mail: dr.miros@yandex.ru

Лаборантська:

корпус 2, поверх 1, к. 140

тел.: (0572) 99-78-40

 

Історія кафедри

    Історія кафедри веде свій відлік часу практично з моменту організації сільгоспінституту, вона була заснована у 1882 році.

  Навчання студентів в інституті велось на трьох зоотехнічних кафедрах: фізіології сільськогосподарських тварин, якою завідував академік Палладін А.В., загального тваринництва – завідувач проф. Калугін Н.І. і приватного тваринництва – завідувач проф. Широких І.І.

   З 1916 по 1930 рік кафедрою загального тваринництва завідував випускник нашого інституту проф. Бельговський І.В., який перший в Росії одержав наукову ступінь доктора наук в галузі тваринництва. Ним були розроблені актуальні проблеми годівлі тварин, організована навчально-дослідна ферма інституту.

  З 1930 року зоотехнічні кафедри були ліквідовані у зв’язку з тим, що інститут був перепрофільований в інститут зернового господарства.

   У 1934 році в інституті була відновлена робота кафедри тваринництва, яку в свій час очолювали: доценти Бабічев Г.А., Ключніков В.К., Подоба Є.Г. Під їх керівництвом проводились дослідження з питань годівлі сільськогосподарських тварин.

   В п’ятидесяті роки лекції по дарвінізму на кафедрі читав проф. Поляков І.М.видатний генетик, дарвініст, цитолог.

   З 1945 по 1988 рік кафедра тваринництва знаходилась під керівництвом проф. Подоби Є.Г. У цей період наукові дослідження на кафедрі проводились у напрямку підвищення ефективності використання поживних речовин корму тваринами. Під його керівництвом в учбовому господарстві університету “Комуніст”, шляхом цілеспрямованого відбору та добору тварин з високим ступенем використання корму, було сформоване високопродуктивне стадо симентальської худоби.

   З 1989 року по теперішній час кафедру очолює В.В. Мирось – відомий вчений у галузі розведення і селекції сільськогосподарських тварин, продовжувач наукової школи видатного вченого, професора Ейснера Ф.Ф.   

   На кафедрі, під керівництвом професора Мирося В.В., ведуться наукові дослідження направлені на розробку методів розведення, селекції, відтворення, технології утримання сільськогосподарських тварин та удосконалення методів заготівлі якості кормів, а також ведуться дослідження в галузі бджільництва на науково-учбовій пасіці університету. 

 

Науково-дослідна робота і науково-практичні послуги

   На кафедрі, під керівництвом професора Мирося В.В., ведуться наукові дослідження направлені на розробку методів розведення, селекції, відтворення, технології утримання сільськогосподарських тварин та удосконалення методів заготівлі якості кормів, а також ведуться дослідження в галузі бджільництва на науково-учбовій пасіці університету.

 

Під керівництвом Мирося В.В.:

  • захищено 15 кандидатських дисертацій;
  • опубліковано  243 наукових робіт, в т.ч. 1 підручник, 12 учбових посібників, 12 монографій (у співавторстві).

Кафедра пропонує свої послуги щодо:

  • складання селекційних планів у м’ясному та молочному скотарстві;
  • надання консультації з питань розведення, годівлі та утримання сільськогосподарських тварин.

Кафедра проводить учбові курси по бджільництву.

 

 

Навчальна практика в сільськогосподарських підприємствах області


 Мологний комплекс ДГ Кутузівка.
Студенти знайомляться з роботою родильного цеху. Щойно народжене теля і корова.

Директор  знайомить студентів з кращими кіньми кінно-спортивної школи

Екскурсія на молочний комплекс державного підприємства Кутузівка Харківського району (кормовий двір господарства)

Екскурсія студентів до кінно-спортивної школи Харківської державної зооветеринарної академії під час навчальної практики

На навчально-виробничому комплексі Харківської державної зооветеринарної академії

Навчально-методична робота кафедри

  

    З 2004 року на всіх факультетах університету впроваджена кредитно-модульна система організації навчального процесу.

  З метою забезпечення виконання вимог Європейської кредитно-трансферної системи (ECTS) для кожної навчальної дисципліни розроблено відповідні навчально-методичні комплекси.

   Колектив кафедри постійно працює над розробкою та оновленням бази навчально-методичної літератури. За останні 3 роки видано  16 підручників та навчальних посібників з усіх навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі.

    Цей комплект методичної і учбової літератури забезпечує високий рівень навчання студентів університету з усіх спеціальностей.

   На заняттях із студентами в аудиторіях викладачі кафедри  використовують мультимедійні засоби, а у період учбової практики поглиблюють отримані знання відвідуючи кращі сільськогосподарські підприємства області з питань виробництва продукції тваринництва. Таке поєднання забезпечує більш повне засвоєння студентами матеріалу, передбаченого програмами.

 

Освітньо-професійна програма


:  Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва (завант.: 225)
Переглянути онлайн:  Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва
724.15 Kb 

 

Співробітники кафедри



Оновлено: 12-12-2018, 21:24 / Переглядів: 18 304
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок