Кафедра геодезії, картографії та геоінформатики

Адреса

Україна, 62483, Харківська обл., Харківський р-н,

 п/в "Докучаєвське-2" навчальне містечко ХНАУ,

корпус 5, поверх 4 

Завідувач

кафедри

Радов Станіслав Георгійович

доцент, кандидат технічних наук,

 корпус 5, поверх 1, кабінет 103

E-mail: geofiz@knau.kharkov.ua

Лаборантська

корпус 5, поверх 4, кабінет 410

тел.: (0572) 99-78-80 

 

 На кафедрі є спеціалізована аудиторія, обладнана унікальним стендом просторового масштабування; комп’ютерна лабораторія, яка має сучасну комп’ютерну техніку та актуальне програмне забезпечення; геодезична лабораторія, яка має сучасні геодезичні прилади і налічує інструментів більше ніж на 1 млн. грн.

 Кафедра має багатопрофільний напрям, викладається сімнадцять дисциплін:

 • топографія;
 • топографія з основами картографії;
 • геодезія;
 • геодезія та землевпорядкування;
 • математична обробка геодезичних вимірів (МОГВ);
 • ГІС і бази даних;
 • автоматизовані земельно-кадастрові інформаційні системи (АЗІС);
 • вища геодезія;
 • супутникова геодезія;
 • картографія
 • ГІС в землеустрої та кадастрі;
 • земельно-кадастрове картографування;
 • ГІС в кадастрових системах;
 • ГІС у лісовому господарстві;
 • ГІС-технології в оцінці нерухомості

 Кафедра проводить заняття на чотирьох факультетах університету: інженерів землевпорядкування, лісового господарства, агрономічному, факультетах агрохімії та ґрунтознавства, а також в Інституті післядипломної освіти.

 Кафедра здійснює випуск магістрів за спеціальністю 0801 „Геодезія, картографія та землеустрій". Одним з основних завдань її діяльності є організація дипломного проектування, удосконалення тематики дипломних проектів відповідно до сучасних потреб землеустрою та земельного кадастру в геодезичному і планово-картографічному забезпеченні.

 

Історія кафедри

 Кафедра геодезії заснована в 1944 разом зі створенням факультету інженерів землевпорядкування.

 Із перших днів існування кафедри гостро постало питання про необхідність створення матеріально-технічної бази, без якої неможливе здійснення навчального процесу. Було створено укомплектовану геодезичними приладами геокамеру. У 1947 р. в навчгоспі „Комуніст” на території3000 га будується навчально-показовий геодезичний полігон, необхідний і для навчальних практик, і для науково-експериментальних робіт співробітників кафедри, факультету й інституту. Для виконання лабораторних робіт і наукових досліджень 1961 р. створено геодезичну лабораторію.

 Протягом декількох десятиліть кафедра виконує наукові дослідження з теми: „Удосконалення геодезичних і картографічних робіт для цілей землеустрою та кадастру”.

 У 1974 р. факультет і кафедра переїхали на нову навчальну базу навчгоспу „Комуніст”. Було обладнано кімнати під навчальні та наукові лабораторії, геодезична камера поповнилася вітчизняними і закордонними геодезичними приладами, що відповідали тогочасним вимогам. Кафедра налагоджувала творчі зв’язки з багатьма навчальними закладами і науковими установами.

 Завідувачами кафедри у різні роки були: професор Петренко А.І. (1944 – 1960 рр.), доцент Сомов Г.Ю. (1960 – 1974 рр.), професор Левицький І.Ю. (1974 – 1979 рр.). У 1976 р. кафедра була перейменована в кафедру геодезії та картографії. Завідувачами кафедри були професор Левицький І.Ю. (1976–1979 рр.) та доцент Крохмаль Є.М. (1979–1986 рр.).

 У 1986 р. після об’єднання з кафедрою планування сільських населених місць та аерофотогеодезії кафедра отримала нову назву: геодезії та планування сільських населених місць. Завідувачами кафедри були: професор Кірсанов В.О. (1986-1991 рр.), доцент Ремінський А.А. (1991-2000 рр.), доцент Гопцій О.Б. (2000-2008 рр.).

 У 2008 р. після реорганізації факультету кафедра повернула свою назву: геодезії та картографії. Завідувачем був обраний доцент, кандидат екон. наук В.Б. Балакірський. З 1 липня 2011 року завідувачем кафедри було призначено доктора сільськогосподарських наук, доцента А.Б. Ачасова, а з 1 січня 2012 року кафедру було перейменовано на кафедру геодезії, картографії та геоінформатики. 

 З 1 вересня 2020 року завідувачем кафедри було призначено кандидата технічних наук, доцента С.Г. Радова.

  

  Науково-дослідна і навчально-методична робота

 

Кафедра співпрацює з такими установами: 

 Кафедра має ділові зв'язки з виробництвом. У ДП «Харківський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою» створено філію кафедри на виробництві. Кафедра підтримує зв’язки з Московським державним університетом геодезії та картографії відповідно до угоди між цим вищим провідним навчальним закладом Російської Федерації і нашим аграрним університетом.

 

Співробітники кафедриОновлено: 30-11-2020, 09:13 / Переглядів: 23 814
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок