Виховна робота кафедри філософії, історичних і соціальних дисциплін

  Співробітники кафедри задіяні у виховній роботі зі здобувачами освіти. Вся виховна робота здійснюється протягом викладання соціогуманітарних кафедральних дисциплін. Колектив кафедри бере участь в організації і проведенні суспільно-політичних заходів університету. Музей історії ХНАУ і курс «Історія ХНАУ» є базовими інтегрантами у вихованні студентства. На честь 75-річчя Великої Перемоги на сайті університету було розміщено інформацію і фотографії докучаєвців-учасників війни. Патріотичне виховання здобувачів відбувається в процесі роботи студентських наукових кафедральних гуртків. Студенти беруть участь КВК, у художній самодіяльності. Також наша здобувачка є автором кафедрального гімну.

Гімн соціологів-докучаєвців

(слова та музика студентки 2-го курсу ОП «Соціологія» Маргарити Проскурні)

 

Скрізь мільярди людей. В мене безліч ідей,

Бачу мрії, проблеми та погляди.

Вже дванадцятий день не зтуляю очей,

Теоремами зайняті спогади.

Ворд, Ексель – це мій фронт, батьком став мені Конт.

А Дюркгейма вивчав я на практиці.

Маю безліч турбот, не доїм бутерброд,

Бо вже пара із глобалізації.

(Приспів)

Я до мозку кісток соціолог,

Я вклоняюся низько номінальній шкалі.

І наскрізь індивідів вбачаю навколо,

Я студент у Докучаєві.

Мене знає кафедра рідна,

Я на заліках парти вже давно розписав,

Серед всіх факультетів, оголошую гідно :

"Я соціолог у Хнау".

 

А Якуби портрет – це святий постамент,

Я його обіймаю по п'ятницям.

Кожен експеримент проведу у момент,

Дайте час – опитаю всю націю.

Пролітають роки, але я навпаки

У анкету згорну своє серденько.

Це мій вибір такий. І тепер навіки

Буду бігти за Фрейдом і Вебером.

 

  Координаційним центром роботи факультетів і кафедр з проведення виховної роботи серед молоді, формування патріотизму, державницької свідомості, а також здійснення профорієнтаційної роботи є Музей історії ХНАУ, який відкрито 10 грудня 1999 р.

 

  

  Здобувачі першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Туризм» на екскурсії, присвяченій 20-річчю Музею історії ХНАУ, 2019 р. Екскурсію проводить професор кафедри О. М. Голікова

 

  Сьогодні музей перетворився на потужний науково-дослідний та культурно-освітній центр докучаєвського університету. Основні завдання музею полягають у формуванні цілісного наукового світогляду та розуміння закономірностей розвитку аграрної освіти і науки як унікального історико-культурного феномена; вивченні історії ХНАУ як найстарішого в Україні та одного з найперших у Європі вищого сільськогосподарського навчального закладу, що формувався в річищі загальноєвропейського процесу становлення вищої аграрної освіти і науки; формуванні в здобувачів розуміння власної причетності до історії університету і відповідальності за його майбутнє.

  Мокрецова Надія Яківна є куратором студентської групи 2-го курсу спеціальність 054 «Соціологія». Нєдогонов Дмитро Володимирович – куратор студентської групи 1-го курсу спеціальність 054 «Соціологія».

  На честь 75-ї річниці визволення України від нацизму здобувачі-першокурсники спеціальностей «Соціологія» (куратор – доцент Мокрецова Н.Я.) та «Садово-паркове господарство» (куратор – викладач Черкіс Т.М.) 23 жовтня 2019 р. відвідали меморіал «Висота маршала Конєва». Студенти із зацікавленням слухали розповідь екскурсовода Гаврюшенко Марії Олександрівни про визволення Харкова у 1943 р., ознайомилися з експонатами та документами, які засвідчують героїзм воїнів у визволенні міста та України.

  Також Мокрецова Надія Яківна зі здобувачами провели екскурсію в Історичний музей м. Харківа, православний храм Святих Петра і Павла. Брали участь 3 березня 2019 р. у святкуванні Масляної, у проведенні днів культури та спорту і туристічного зльоту.

 

 

 

  Здобувачі першого (бакалаврського) рівня спеціальності «Соціологія» на екскурсії, присвяченій 75-й річниці визволення України від нацизму, 2019 р.

 

  Борюшкіна Оксана Володимирівна брала учать у організації та проведенні свята до дня соціолога в Україні (2020 р.) та у проведенні днів культури і спорту та туристічного зльоту.

  За виховну роботу в університеті із іноземними здобувачами відповідає Волошан Михайло Михайлович. За його участю стали традиційними екскурсії до Музею природи, до екопарку Фельдмана, до музею Рєпіна в Чугуєві, Харківського художнього музею, а також різними культурно-історичними місцями Харкова. Були організувані виставки творчих робіт студентів  «Слобожанщина- історія і сучасніть», «Заради життя майбутніх поколінь», до дня народження Тараса Шевченка. Також Волошан М. М. викладає для іноземних здобувачів курс «Країнознавства».

  На заняттях з країнознавства після закінчення теми «Структура університету» було проведено екскурсії університетом, де іноземні здобувачі на практиці розповідали, в якому корпусі вони знаходяться, які спеціальні кафедри і на якому поверсі вони відвідують під час навчальних занять, де знаходиться деканат і як туди дістатися. Після закінчення теми «Бібліотека університету» проводилася екскурсія до бібліотеки, де студенти ознайомилися з бібліотечним фондом, розміщенням книг. На завершальному етапі вивчення курсу проводилася екскурсія центральною частиною міста Харкова, де здобувачі мали можливість активізувати накопичений лексико-граматичний матеріал.

 

ГРАФІК ІНДИВІДУАЛЬНИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ ВИКЛАДАЧІВ

Кравцов Анатолій Іванович, канд. істор. наук, доцент

Середа, 14.00–16.00

 

Заздравнова Ольга Іванівна, д-р філос. наук, професор

Понеділок, 14.00–16.00

 

Нечітайло Ірина Сергіївна, д-р соціол. наук, доцент

Вівторок, 14.00–16.00

 

Гаврилюк Юрій Миколайович, канд.філос. наук, доцент

Вівторок, 14.00–16.00

 

Борюшкіна Оксана Володимирівна, канд. соціол. наук, доцент

П’ятниця, 14.00–16.00

 

Волошан Михайло Михайлович, канд. філос. наук, доцент

Середа, 14.00–16.00

 

Мокрецова Надія Яківна, канд. філос. наук, доцент

Четвер, 14.00–16.00

 

Нєдогонов Дмитро Володимирович, канд. соціол. наук, доцент

Четвер, 14.00–16.00

 

Гела Оксана Миколаївна, асистент кафедри

Понеділок, 14.00–16.00

 

 

 



Оновлено: 8-07-2021, 08:40 / Переглядів: 179
 

Авторизація
Ми використовуємо файли cookies для оптимізації контенту та швидкодії сайту.
Продовжуючи відвідування сайту, Ви погоджуєтесь на використання файлів cookies.
Ок